Logo Loading

za odważne i profesjonalne pokazywania siły dobra i jego atrakcyjności w czasach, gdy świat coraz bardziej w to powątpiewa

Dziennikarz radiowy i telewizyjny, publicysta, przez wiele lat prezenter telewizyjnych „Wiadomości”, autor programów „Niepokonani” i „Prawdę mówiąc”. Współautor wywiadu-rzeki „Filozofia dla życia” prof. Andrzeja Półtawskiego. Był też narratorem w filmie dokumentalnym „Jan Paweł II. Szukałem Was…” (2011). Pracował dla radiowej Trójki, TVN24, przez wiele lat związany z Telewizją Polską jako prezenter „Wiadomości” w TVP 1 i „Panoramy” w TVP 2. Prowadzi „Teleexpress” w TVP 1 i programy informacyjne w TVP Info.

Fragment wywiadu dla KAI, 4 czerwca 2013

Jakie znaczenie ma dla Pana nagroda Ślad?
Dziś świat biegnie bardzo szybko, nie zawsze w tę stronę, w którą chcielibyśmy, wszystko jest ulotne, chwilowe, bardzo mało rzeczy jest ponadczasowych… Jestem trochę tak skonstruowany, że bardzo często, a może za często właśnie, sięgam do tego, co było kiedyś, bo to daje mi przede wszystkim dużo siły i to też odpowiada na pytania: Po co żyjemy? Dla kogo żyjemy? Po co tworzymy i dla kogo tworzymy? To wszystko ma głębszy sens.